Közintézmények nagy forgalmú bejáratai ma már szinte elképzelhetetlenek fotocellás ajtó nélkül. Egy újonnan épülő kórházhoz vagy orvosi rendelőhöz hozzá tartozik az automatikus működésű fotocellás ajtó. Ezek a korszerű nyílászáró rendszerek elsőre többe kerülnek, mint a hagyományos és elterjedt műanyag nyílászárók. Azonban számos előnyük van velük szemben. Míg a kézzel nyitható és zárható ajtókat gyakran nyitva felejtik, csapkodják, addig egy automata ajtó esetében ez a probléma fel sem merül. Az automata ajtó mindig halkan és gyorsan nyílik. Az áthaladást követően pedig automatikusan záródik. Így nagymértékben csökken a felesleges légáramlás. A fotocellás ajtó ezzel gyors nyitással és zárással jelentősen csökkenti télen a fűtés és nyáron a klímatechnika üzemeltetési költségeit. Azonban a fotocellás ajtó rendszereknek van még egy fontos előnye. Ez pedig az akadálymentesítés. Magyarországnak az Európai Unióhoz való csatlakozása óta a mozgáskorlátozottak több figyelmet kaptak.
Ez elsősorban az akadálymentes közlekedésük biztosításában mutatkozik meg. Egyre több üzlet, bevásárló központ, egészségügyi és egyéb közintézmény építésekor vagy felújításakor a fotocellás ajtó és az akadálymentesítés is nagy fontossággal bír.
Egyes intézményekben az akadálymentesítés problémáinak megoldására szerencsére ez már korábban is nagy hangsúlyt fektettek. 2005-ben az 1-es számú belgyógyászati klinika felújításakor több régi ajtó lett lecserélve. A kor igényeinek megfelelő, modern fotocellás ajtó rendszerek telepítésével az Alarm & Automatic System Kft lett megbízva.
Az 1-es számú belgyógyászati klinika területén felszerelésre kerülő automata ajtó rendszerek kialakítása több lépcsőben történt. Esőként a földszinti betegváró és a röntgen – endoscopia bejáratú újult meg. A két automata ajtó két fix + két mozgószárnyas kivitelben készült.
A mozgó ajtószárnyak ANTI-PÁNIK rendszerrel készültek. Az a speciális fotocellás ajtó kialakítás lehetővé teszi a kiürítési és menekülési útvonalakon történő alkalmazást is. Az a funkció, különösen nagy épületek esetében, ahol sok ember tartózkodik, előírás is lehet. Tűz vagy más vészhelyzet esetén, a fotocellás ajtó automatikusan kinyílik, és nyitva is marad. Az ANTI-PÁNIK rendszer azonban ennél is többet nyújt. Ha mozgó ajtószárnyak zárt állapotában középen határozott lökés éri, akkor azok nyíló ajtó módjára kinyílnak, biztosítva a szabad menekülést.
Második lépcsőben az 1-es számú belgyógyászati klinika alagsori izotóp diagnosztikai laboratóriumának várójához készült fotocellás ajtó. Itt egy egészen speciális igénynek kellett megfelelnie. A beépítésre csak egészen kevés hely állt rendelkezésre, viszont a szabad átjáró méret nem csökkenthető, egy bizonyos méret alá. Így került sor a teleszkópos rendszerű fotocellás ajtó beépítésére.
Ennek az 1 fix + 2 mozgószárnyas kialakításnak az előnye, hogy akár folyosóba is beépíthető. A fotocellás ajtó mozgó szárnyai nyitott állapotban a fix szárny mögé siklanak. Így jelentősen nagyobb a szabad átjáró méret, más fotocellás ajtó rendszerekkel szemben. Ehhez az ajtóhoz kártyás beléptető rendszer is került felszerelésre
Harmadik ütemben az első emeleti keleti osztály kapott új fotocellás ajtót. A régi ajtót gyakran nyitva felejtették az áthaladók. Így szinte állandóan huzat volt. Az új fotocellás ajtó megoldotta ezt a problémát. A huzat megszűnt, és ezáltal a légáramlás által szállított por is csökkent.
Negyedik ütemben az alagsori mentős bejáraton lévő régi automata ajtó lett felújítva. Itt a meglévő ajtószárnyak felhasználásával lett új fotocellás ajtó kialakítva. Az ajtószárnyakat mozgató és a felfüggesztést biztosító operátor lett kompletten lecserélve. Így a korábbi bizonytalan működésből adódó problémák megszűntek. Ez a fotocellás ajtó szintén beléptető rendszer által nyitható.
A SOTE 1-es számú belgyógyászati klinikán felszerelt DITEC fotocellás ajtó rendszerek a legkorszerűbb technológiát képviselik. Mindegyik automatika beépített akkumulátorokkal került felszerelésre. Így áramkimaradás esetén is biztosítva van a biztonságos és a megbízható működés. Minden DITEC fotocellás ajtó ragasztott biztonsági üvegezéssel készült. Használatuk ezáltal is, biztonságosabb. Alapesetben ragasztott biztonsági üveg kerül az ajtóba. A hőszigetelt biztonsági üveg pedig további energia megtakarítást eredményez.
Betörés esetén is ez a biztonsági üveg nem hullik nagyméretű és éles darabokra. Mivel a két üvegréteg egy biztonsági fóliával van összeragasztva. Az üvegtábla sokáig egyben marad, a kihulló üvegdarabok is csak kisméretűek és kevésbé élesek. Az ilyen fajta ragasztott biztonsági üveg vagy edzett üveg kerül beépítésre minden DITEC automata ajtóba. A beépített intelligens vezérlése rendkívül sokoldalú alkalmazást tesz lehetővé. Csatlakoztatható tűzjelző és beléptető rendszerhez is.